Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Justina Ms. Justina
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Dongguan Yalan Packing Materials Co., Ltd.

HomeПроизводиРашири филмПакет филм

Пакет филм (Total 50 Products)

Категории на производи од Пакет филм , ние сме специјализирани производители од Кина, Филм за снопови , корисна обвивка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од рачка за завиткување на истегнување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Бебешки ролна филм за истегнување

Бренд: Junунинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Бебешки ролна филм за истегнување Нашиот Baby Roll Mini Stretch Film има два вида, едниот има своја рачка, а другиот има заменлива рачка. Општо земено, ако донесете своја рачка, тоа ќе биде попогодно за секојдневна употреба, бидејќи рачката може да...
Мини обвивка за истегнување на рацете

Бренд: Junунинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Мини обвивка за истегнување на рацете Откако многу клиенти ќе ја купат нашата Mini Раширена обвивка, тие прашуваат дали бојата на рачката може да се прилагоди. Одговорот е да. Сите наши работи се прилагодливи. Бојата на рачката исто така може да се...
Обвивка за пакување со рачка

Бренд: Junунинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Обвивка за пакување со рачка Обвивка за пакување со рачка Откако многу клиенти ќе го купат нашето пакување со рачка, тие прашуваат дали бојата на рачката може да се прилагоди. Одговорот е да. Сите наши работи се прилагодливи. Бојата на рачката исто...
Истегнете филм за завиткување на багажот

Бренд: Junунинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Истегнете филм за завиткување на багажот Пакување Раширен филм Откако многу клиенти го купуваат нашиот Раширен филм за завиткување на багажот, тие прашуваат дали бојата на рачката може да се прилагоди. Одговорот е да. Сите наши работи се...
Користете рака за пакување ролна со филмови за истегнување филм

Бренд: Xунксинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

ПЕ пакување пластична лента се намали филм заврши Пакување на филм за истегнување со употреба на техники пред истегнување, за да се искористат значителни напори и да се достапни за индустриска, комерцијална, домашна, земјоделска и друга заштита за...
Филм за снопови со црна корисна обвивка
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Филмот за истегнување на завиткување на ролна носи предности: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се...
Рачка за завиткување на палети од 18 x 1500
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Филмот за истегнување на завиткување, корист на предните страни: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи,...
Практичен филм за снопови
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Филмот за истегнување на навлажнување на завиткување ги искористува предностите: Може да се користи за заштита на мебел од ткаенина од дамки, раскинувања, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силна...
Бонења за завиткување на рака
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Филмот за истегнување на завиткување на ролна носи предности: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се...
Практичен филм за истегнување на завиткување
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Филмот за истегнување на завиткување на ролна носи предности: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се...
Мини ролни за завиткување
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Предности со мини затегнување со шипки: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се осигура дека...
ПЕ корисна филм за затегнување на снопови
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Предности на мини навигација за завиткување: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се осигура дека...
Добар квалитет Мини филм со истегнување со рачка
Мини ролни за завиткување со добар квалитет Предности на мини навигација за завиткување: Може да се користи за да се заштити мебел од ткаенини од дамки, рапчиња, гребнатини и нечистотија. Со моќно држење и силен отпор на солзи, се осигура дека...
Мерач на дебелина на филмот за истегнување на рака за пластичен филм
Филм за истегнување во боја со рачка Предности: (1) Сите наши материјали се 100% чист LLDPE. Значи, нашиот квалитет може да се гарантира. (2) Заштеда на трошоците и време на ракување (3) Напредна технологија и опрема (4) Одлични идеали за заштита на...
Персонализирање на корисна филм за завиткување на Pe Stretch со рачка
Персонализирање на корисна фил за завиткување со затегнување со рачка Предности : (1) Сите наши материјали се 100% чист LLDPE. Значи, нашиот квалитет може да се гарантира. (2) Заштеда на трошоците и време на ракување (3) Напредна технологија и...
Сина рачка затегнувачка обвивка

Бренд: Xунксинг

Пакување: Цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Сина рачка затегнувачка обвивка Карактеристики: 1, висока еластичност, транспарентност и цврстина на затегнување со добар сјај 2, сопственост на еднострана лепливост и двострана лепливост 3, мала тежина, тенка дебелина 4, силна солза и имплантантен...
Нов модел за истегнување филм со рачка во боја
Предности : (1) Сите наши материјали се 100% чист LLDPE. Значи, нашиот квалитет може да се гарантира. (2) Заштеда на трошоците и време на ракување (3) Напредна технологија и опрема (4) Одлични идеали за заштита на стока од влага, 'рѓа и...
Склопувајќи разнобојни пластични филмови за завиткување што се движат на стрии

Бренд: Xунксинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Склопувајќи разнобојни пластични филмови за завиткување што се движат на стрии Филмот за истегнување на снопови е корисен во скоро секое место дома или работно место, придвижувањето на пластична обвивка не е како лепила или остри рабови како лента...
Филм за истегнување во боја со рачка
Филм за истегнување во боја со рачка Предности: (1) Сите наши материјали се 100% чист LLDPE. Значи, нашиот квалитет може да се гарантира. (2) Заштеда на трошоците и време на ракување (3) Напредна технологија и опрема (4) Одлични идеали за заштита на...
Нов производ Се справуваме со ролна за завиткување на филмови со стрии
Нов производ Се справуваме со ролна за завиткување на филмови со стрии Предности: (1) Сите наши материјали се 100% чист LLDPE. Значи, нашиот квалитет може да се гарантира. (2) Заштеда на трошоците и време на ракување (3) Напредна технологија и...
Филм за завиткување на мини стрии

Бренд: Xунксинг

Пакување: цртан

Способност за снабдување: 400 tons/months

Филм за завиткување на мини стрии Ние важен материјал од Exxonmobile, металоценот е додаден за да се обезбеди поголема затегнување и да се зајакне отпорност на солзи. Item Width Thickness Net Weight Elongation Pull force Resistance Hand use stretch...

Кина Пакет филм Добавувачи

Филм за снопови

Bundling Film е Baby Roll Stretch Film, кој е идеален филм доколку барате да ја оцените апликацијата или сакате многу висока предстегнување. Овој филм е одличен, актерски екстрахиран филм, изработен од смоли со висока технологија. Подобрените карактеристики на јачината и истегнување значат употреба на мини-филм за мама, додека обезбедуваат максимално задржување на помалку товар.

Нови Продукти

Список со поврзани производи

Дома

Phone

За нас

Испраќам барање