Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Justina Ms. Justina
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

Dongguan Yalan Packing Materials Co., Ltd.

За нас

Quality is our middle name

За нас

Dongguan Yalan Packing Materials Co., Ltd.

Основано е во 2009 година, креирано марка [Yalanpack ”, со погони зафаќа површина од над 18000 квадратни метри, опремено со напредни 11 производствени линии за производство и соодветна опрема за инспекција.Со овие производни линии, ние снабдуваме 700 МТС се протега филм, заптивање 2 милиони квадратни метри ленти и 300 МТП ПП врзани месечно. Како водечки снабдувач во Кина, Јалан изведува над 10 години искуство во областа на филмот за истегнување, лентата за запечатување и ременот за ПП. Да бидат клучни производи на компанијата, имаат положено SGS сертификација. После неколку години на развој, Yalan Pack се придржува до [квалитетот прво, клиент врховен ”на услугата филозофија. Со професионални членови на тимот, им обезбеди на клиентите 24-часовна ВИП услуга и високо квалитетен производ, во меѓувреме, компанијата плаќа голема инвестиција на R&D за да иновира нов производ, да се осигура дека [Одлично производи, кои произлегуваат од YalanPack “ Yalan произведува и продава 4 категории производи: 1. ПЕ производи од филмска серија на стрии 2. Производи со серија ленти BOPP 3. ПП / ПЕТ производи од серија на ремени. 4. Машини за пакување Сите производи ги исполнуваат сертификатите за животна средина, сертификација на SGS. Производите се продаваат низ целиот свет, квалитетот е призната од домашни и странски клиенти. Yalan има за цел да биде првокласен производител во индустријата за материјали за пакување, обезбедувајќи најдобар квалитет и услуга на нашите клиенти.

Product Showcase

Ременски производител на врв за миленичиња со супериорен квалитет

Ременски производител на врв за миленичиња со супериорен квалитет

Ременски производител на врв за миленичиња со супериорен квалитет Пластични ленти за миленичиња за миленичиња Пластика за производство на врв за миленичиња со супериорен квалитет, се карактеризира со многу конзистентна цврстина на затегнување и многу висока издолжување. Карактеристики кои се најсуштински фактор за...

500мм * 20ммкрон филм за истегнување на рака за палети за завиткување

500мм * 20ммкрон филм за истегнување на рака за палети за завиткување

500мм * 20ммкрон филм за истегнување на рака за палети за завиткување Вовед во филм 1. Со висока транспарентност, без обезбојување, добро самолепливост, добар однос на повлекување, добри затегнувачки својства, 1 метар може да биде на употреба од 3-5 метри. 2. Нетоксични, отпорни на солзи, анти-пункција, издржливи на...

Тенка лента за пакување на водни ленти од LLDPE за дрвена палета

Тенка лента за пакување на водни ленти од LLDPE за дрвена палета

Тенка лента за пакување на водни ленти од LLDPE за дрвена палета Филмот „стрии“ е секојдневен избор за ракување со апликации за палетизирање и унифицирање. Тивкото ослободување помага во намалување на бучавата во складот ​​додека голема јасност им помага на работниците брзо да го идентификуваат инвентарот. Актерските...

Избрана производи

Контактирајте не

 • Тел:86--22297931

  Мобилен телефон: +8618025199553Contact me with Whatsapp

 • Адреса:No.230 Liuhuaxi Street, Xiakou, Dong Cheng, Dongguan, Guangdong

  Земја / регион:China

 • Веб-страница:https://www.yalanpack.com

  Изложбен салон Босго:http://stretchfilm.mk.bossgoo.com

 • Wechat: 18025199553

  Е-пошта:sales@yalanpacking.com

Испрати Испраќам барање

Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products List